Jak vyřešit dilemata

Nyní se pobavíme o tom, co nám vyřeší naše životní dilemata. To jsou situace, kdy se nemůžeme rozhodnout. Naše dilema nám vyřeší to, když si ujasníme naše životní hodnoty.

Možná si teď říkáte, že je přece úplně jasné, že má člověk v hlavě jasno, ale realita je taková, že většina lidí nemá takřka vůbec utříbené svoje základní hodnoty. Protože je zásadní a důležité napsat si je na papír. My bychom Vás rádi k tomu vyzvali. Než řekneme jak na to, tak Vám pro inspiraci prozradíme pár našich sepsaných hodnot.

Na prvním místě se objevilo peníze a zdraví a někde ke konci slovo klid. Po pár letech se žebříček obrátil a slovo klid se objevilo na prvním místě. Základní hodnotou je mít klid a vše co děláme je podřízeno tomu, jestli to přinese klid. Pokud ano, tak do toho jdu! Pokud mě tahle činnost bude tak bavit, že budu mít životní klid. Ano? Tak jdu do toho! Mohlo by to vypadat sebe výhodněji, ale pokud by to neznamenalo klid, tak do toho nejdu.

Takže výzva pro Vás: Sepište si své životní hodnoty. Tedy věci, které jsou pro Vás v životě nejzásadnější. Klidně ten papírek potom rozstříhejte na jednotlivé hodnoty a seřaďte si je tak, abyste měli jasno v tom, která je výš a která je pro Vás méně důležitá. A když se budete rozhodovat před nějakou velkou životní událostí, jenom si položte otázku: Je to v souladu s mými hodnotami? A Vaše rozhodování bude mnohem jednodušší. Je to souladu s mými hodnotami? Jdu do toho! Není to v souladu s mými hodnotami? Tak do toho nejdu.

Nebudete litovat svých rozhodnutí. Rozhodli jste se podle svých hodnot a máte klid.

Všechny pořady si můžete poslechnout v archivu: http://navodnauspech.cz/archiv/

A najdete nás také na facebooku: https://www.facebook.com/TomasKucera.cz/