Naučte se prohrávat

Na cestě k úspěchu je důležitý i náš postoj k neúspěchu. Lidé hledají situace, ve kterých nemohou prohrát. Jenže pokud stále vyhledáváte situace, ve kterých nemůžete prohrát, pak sice nebudete prohrávat, ale také nevyhrajete. Mnoho úspěšných lidí nejdříve neuspělo.

Například sám Ivo Toman jako dřevařský inženýr zprivatizoval továrnu na nábytek. Kariéra po dvou letech skončila dluhem přes 5 milionu korun jako fyzická osoba a dlouhá léta tento dluh splácel.

Tomáš Kučera si pro podnikání vybral špatného partnera a dlužná částka se téměř vyšplhala také na 5 milionu korun.

První film Walta Disneyho byl propadák.

Winston Churchill se po první světové válce 4x zúčastnil voleb a nejdříve 3x prohrál. Nakonec se stal nejslavnějším anglickým politikem 20. století.

U prodejců se dá úspěch měřit počtem rozhovorů, které nechtějí podstoupit a přesto je vykonají. Jde o překonání strachu z odmítnutí, protože neúspěchy jdou ruku v ruce s úspěchy.

Sportovci, kteří dají nejvíce gólů jsou titíž, kteří také nejvícekrát vystřelili mimo bránu a většinou nedají gól.

Úspěšní lide dělají prostě více chyb než neúspěšní. Protože mají více pokusů. Úspěšní prostě sbírají všechno – úspěchy i neúspěchy. Neúspěchy jsou přitom naprosto normální. Nenormální je, když se o úspěch vůbec nepokusíte. Hlavně nenaříkejte nad porážkami. Musíte stále působit kladně.

Fenomenální český zpěvák prohlásil: Zpěvák musí pobavit a už jeho příchod musí být vítězný.

Prohry mají jeden zajímavý výsledek: Ocitnete-li se na dně, nemáte už kam hlouběji padat. Už můžete pouze nahoru.

Všechny pořady si můžete poslechnout v archivu: http://navodnauspech.cz/archiv/

A najdete nás také na facebooku: https://www.facebook.com/TomasKucera.cz/